Twórcy sceny

Ani
Polarusz

dyrektorka

Założycielka i dyrektorka artystyczna Sceny Elffów. Aktorka, reżyserka, projektantka lalek. Absolwentka Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie, doświadczenie zdobyła w Kijowskim Państwowym Teatrze Marionetek. Zrealizowała kilkadziesiąt spektakli i warsztatów teatralno – plastycznych dla dorosłych i dzieci. Założycielka galerii ANI – RUSZ. Projektuje i wykonuje: scenografię, marionetki oraz małe formy rzeźbiarskie. Lalki swojego pomysłu wystawiała w Polsce, Czechach i Belgii. Autorka lalek w programie “Zwierzaki Czytaki” w TVP ABC i wszystkich lalek Sceny Elffów.

Weronika
Lewoń- Juszczyk

aktorka

Aktorka lalkarka, performerka; absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku i Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Kultury Polskiej). Związana ze Sceną Elffów od września 2013r. Współpracowała z Teatrem K3 oraz Sceną Marionetek Warszawskiej Opery Kameralnej. Ma na koncie role filmowe i serialowe (m.in. “Barwy Szczęścia”). Sztandarowa rola na Scenie Elffów: czarująca Kłębuszka.

Dominika
Buczek -Klimczuk

aktorka

Aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Występowała m.in. w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie i w Operze Kameralnej w Krakowie. Aktualnie na stałe związana z serialem “Korona Królów”. Sztandarowa rola na Scenie Elffów: rozśpiewana i zakręcona Talentka.

Alicja Pietruszka

aktorka

Aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku, Escuela Superior de Arte Dramático de Castilla w León oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Współpracowała m.in. z Teatrem Arka we Wrocławiu, Maska w Rzeszowie. Obecnie związana z Teatrem Miejskim w Lesznie. Na Scenie Elffów kreuje rolę Natury w spektaklu “Kiedy pada śnieg”.

Grzegorz Grzywacz

aktor

Aktor mim, do 2004 związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Współpracuje także z warszawskim Teatrem Królewskim oraz Muzeum Pałacu w Wilanowie. Tworzy etiudy pantomimiczne dla dzieci i dorosłych, prowadzi warsztaty. Na Scenie Elffów kreuje postać Czorta w “Królowej Śniegu”.

Patryk Huńkowski

kompozytor

Kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Dyrygentury Chóralnej). Instruktor i nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych. Manager, nadworny kompozytor i producent muzyczny zespołu The Voices. Tworzył muzykę m.in. dla Starej Prochowni, Teatru Sztuk Wielu, Wydawnictwa Wielki Błękit; współpracował m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Mieczysławem Szcześniakiem, zespołem Sound ’n’ Grace. Na Scenie Elffów tworzy muzyczny świat w „Calineczce” i „Tajemniczym kredensie”.

Krzysztof Kowalewski

kompozytor

Gitarzysta, aranżer, kompozytor. Związany z projektem Arboretum. Współpracował m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą, Olą Turkiewicz, Karoliną Glazer, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim. Wystąpił we wszystkich edycjach Koncertu Niepodległości w latach 2009-2013 współtworząc część aranżacji oraz wykonując kompozycje własne. Brał udział w wielu festiwalach m.in. w Sopocie, Wrocławiu, Toronto i w Berlinie. Na Scenie Elffów posłuchać go można w “Księżniczce na ziarnku grochu”.

Marcin Jurkiewicz

administrator

Administrator strony i facebooka Sceny Elffów; odpowiada za kontakt z mediami i marketing. Artystycznie spełnia się pisząc teksty i tworząc autorską muzykę (m.in. w zespole Kwantz Pantz, jako Bassmover), współautor muzyki do spektaklu “Na żywo” Eksperymentalnego Teatru Ukraińskiego w Warszawie.

Anna Golc

manager

Manager Sceny Elffów. Autorka koncepcji programowej i manager Sceny SPATiF w legendarnym Klubie w Al. Ujazdowskich. Producent i koordynator projektów teatralnych m.in. spektaklu “O innych sposobach spędzania wolnego czasu” czy sześciu edycji warsztatów “Lato w Teatrze” w Instytucie Teatralnym. Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Menu