TWÓRCY

Ani Polarusz

dyrektorka

Założycielka i dyrektorka artystyczna Sceny Elffów. Aktorka, reżyserka, projektantka lalek. Absolwentka Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie, doświadczenie zdobyła w Kijowskim Państwowym Teatrze Marionetek. Zrealizowała kilkadziesiąt spektakli i warsztatów teatralno – plastycznych dla dorosłych i dzieci. Założycielka galerii ANI – RUSZ. Projektuje i wykonuje: scenografię, marionetki oraz małe formy rzeźbiarskie. Lalki swojego pomysłu wystawiała w Polsce, Czechach i Belgii. Autorka lalek w programie “Zwierzaki Czytaki” w TVP ABC i wszystkich lalek Sceny Elffów.

Anna Golc

manager

Manager Sceny Elffów. Autorka koncepcji programowej i manager Sceny SPATiF w legendarnym Klubie w Al. Ujazdowskich. Producent i koordynator projektów teatralnych m.in. spektaklu „O innych sposobach spędzania wolnego czasu” czy sześciu edycji warsztatów „Lato w Teatrze” w Instytucie Teatralnym. Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Weronika Lewoń- Juszczyk

aktorka

Aktorka lalkarka, performerka; absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku i Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Kultury Polskiej). Związana ze Sceną Elffów od września 2013r., gdzie odpowiada za impresariat. Współpracowała z Teatrem K3 oraz Sceną Marionetek Warszawskiej Opery Kameralnej. Ma na koncie role filmowe i serialowe (m.in. „Barwy Szczęścia”). Sztandarowa rola na Scenie Elffów: czarująca Kłębuszka.

Marcin Jurkiewicz

administrator

Administrator strony i facebooka Sceny Elffów; odpowiada za kontakt z mediami i marketing. Artystycznie spełnia się pisząc teksty i tworząc autorską muzykę (m.in. w zespole Kwantz Pantz, jako Bassmover), współautor muzyki do spektaklu „Na żywo” Eksperymentalnego Teatru Ukraińskiego w Warszawie.

Dominika Sell-Kukułka

aktorka
Aktorka (Egzamin Eksternistyczny dla Aktorów Dramatu ZASP), absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Związana z Teatrem Muzycznym w Toruniu oraz z Instytutem Teatralnym w spektaklu „Gdzie jest Pinokio”. Ma na swoim koncie udział w przedstawieniach tanecznych Teatru Gravity (trapezy niskozawieszone). Współpracuje ze studiami dubbingowymi: Start, Sonica, Masterfilm.

Dominika Buczek -Klimczuk

aktorka

Aktorka ,absolwentka wydziału aktorskiego o spec.wokalno-estradowej.Po szkole związana z legendarnym kabaretem Piwnica pod Baranami.Wystepowala m.in.w Teatrze im.Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i w Operze K ameralnej w Krakowie.Ma na koncie role serialowe i filmowe (m.in Klan, Korona Królów)Sztandarowa rola na Scenie Elffów rozśpiewana i zakręcona Talentka.

Beata Łuczak

aktorka

Aktorka (Egzamin Eksternistyczny dla Aktorów Dramatu ZASP) Lalkarka (Absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST w Białymstoku). Pracowała na Scenie Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, w Teatrze Kubuś w Kielcach, Baj w Warszawie i Teatrze Dramatycznym w Płocku. Zagrała w filmach W. Smarzowskiego, J. Kolskiego i W. Pasikowskiego. W dubbingu Matka Harrego Pottera, Pebble we Flinstonach i Mandy w „Mrocznych i Złych”. Stworzyła spektakl interaktywny „Beata Co Bajki Wyplata”, w którym gra i prowadzi warsztaty.

Alicja Pietruszka

aktorka

Aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku, Escuela Superior de Arte Dramático de Castilla w León oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Współpracowała m.in. z Teatrem Arka we Wrocławiu, Maska w Rzeszowie. Obecnie związana z Teatrem Miejskim w Lesznie. Na Scenie Elffów kreuje rolę Natury w spektaklu „Kiedy pada śnieg”.

Grzegorz Grzywacz

aktor

Aktor mim, do 2004 związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Współpracuje także z warszawskim Teatrem Królewskim oraz Muzeum Pałacu w Wilanowie. Tworzy etiudy pantomimiczne dla dzieci i dorosłych, prowadzi warsztaty. Na Scenie Elffów kreuje postać Czorta w „Królowej Śniegu”.

Patryk Huńkowski

kompozytor

Kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Dyrygentury Chóralnej). Instruktor i nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych. Manager, nadworny kompozytor i producent muzyczny zespołu The Voices. Tworzył muzykę m.in. dla Starej Prochowni, Teatru Sztuk Wielu, Wydawnictwa Wielki Błękit; współpracował m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Mieczysławem Szcześniakiem, zespołem Sound ’n’ Grace. Na Scenie Elffów tworzy muzyczny świat w „Calineczce” i „Tajemniczym kredensie”.

Krzysztof Kowalewski

kompozytor

Gitarzysta, aranżer, kompozytor. Związany z projektem Arboretum. Współpracował m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą, Olą Turkiewicz, Karoliną Glazer, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim. Wystąpił we wszystkich edycjach Koncertu Niepodległości w latach 2009-2013 współtworząc część aranżacji oraz wykonując kompozycje własne. Brał udział w wielu festiwalach m.in. w Sopocie, Wrocławiu, Toronto i w Berlinie. Na Scenie Elffów posłuchać go można w „Księżniczce na ziarnku grochu”.

Menu