Szata z żurawich piór

Sztuka na spektakl według baśni japońskich Kazuko Adachi
Spektakl teatralny oparty na tradycyjnych ludowych baśniach japońskich, z wykorzystaniem japońskiej techniki teatru cieni. Całość dopełnia oryginalna muzyka japońska i stylizowane porcelanowe lalki w tradycyjnych kimonach.
Spektakl jest realizowanych w typowej dla teatru japońskiego konstrukcji narracji i dialogu połączonego z bezpośrednią akcją sceniczną. Za pomocą rekwizytów i lalek cieni oraz nastrojowej autentycznej muzyki japońskiej tworzony jest wyjątkowy klimat Kraju Wschodzącego Słońca i kwitnącej wiśni. Aktorki przedstawiają własną wizję artystyczną teatru japońskiego przetransponowaną przez sztuki plastyczne i wrażliwość aktorską. Scenografia i plan aktorski cały czas płynnie przenikają się wzajemnie tworząc jakby linearny obraz tradycyjnej grafiki japońskiej. Porcelanowe lalki są dopełnieniem i alter ego aktorek. Łączy je nie tylko scena, ale i kostium teatralny (oryginalne kimona).

Spektakl żywo pobudza wyobraźnię widza bez względu na wiek. Pokazuje, jak drobne rekwizyty „ożywają” w rękach aktorek, tworząc odrębne postaci.

 

Twórcy:

adaptacja na podstawie baśni Kazuko Adachi,wykonanie: Alina Więckiewicz)

reżyseria, scenografia, lalki, wykonanie: Ani Polarusz (Ani-rusz)
Kostiumy: oryginale kimona japońskie.

dla rodziców i dla dzieci od lat 3+

rezerwacje sms: 530 904 774
cena biletów: 30 PLN

Inne spektakle
Wszystkie
Spektakle - stałe
Spektakle- gościnne