Dziadek do orzechów

Twórcy spektaklu:

  • reżyseria i scenariusz: Alina Więckiewicz
  • wykonanie: Alina Więckiewicz i Ani Polarusz
rezerwacja: +48 530 904 774

cena biletów: 30zł

czas trwania: ok. 45 min

Dziadek do orzechów według E.T.A. Hoffmanna, z muzyką Piotra Czajkowskiego.

dla rodziców i dla dzieci od lat 3+

W wigilijny wieczór Klara oczekuje na pierwszą gwiazdkę, a tym samym na prezenty, które rodzice przygotowali pod choinkę dla dzieci. Nagle zjawia się nieoczekiwany gość – ojciec chrzestny Klary, który zawsze przynosi niezwykłe prezenty. Tak jest i tym razem. Ojciec chrzestny przynosi dziwnie wyglądającego, niepozornego dziadka do orzechów. Ale, jak się później okazuje, nie jest to zwykły przedmiot. Noc pokaże, jak wiele kryje w sobie magii i tajemnic.

Przedstawienie jest zrealizowane w planie żywym (aktorzy) oraz planie lalkowym (płaskie marionetki wg wzorów XVIII-wiecznych animowane od góry). Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonają papierowe, płaskie marionetki.

Przed spektaklem przybliżamy także postać autora czyli Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmana. Mało znany jest fakt, że w latach 1804-1806 mieszkał on na warszawskiej Starówce, w kamienicy Pod Samsonem, na ul. Freta 5. To właśnie tutaj w jego głowie narodził się pomysł napisania „Dziadka do Orzechów”, a pierwowzorami dziecięcych bohaterów sławnej baśni były dzieci jego sąsiada.
Nasi Widzowie, będą mieli niezwykłą okazję do obejrzenia spektaklu opartego na tym fantastycznym opowiadaniu na ulicy, na której ono powstało!
Po wyjściu z Galerii Freta (w którym mieści się Scena Elffów), wystarczy przejść zaledwie kilkadziesiąt kroków by znaleźć się przed domem, w którym mieszkał najwybitniejszy bajkopisarz niemieckiego romantyzmu. Rodzinny spacer po rodzinnym przeżywaniu teatru 🙂

Inne spektakle
Wszystkie
Spektakle - stałe
Spektakle- gościnne